„DOPÓKI W TOBIE JESTEM” - JACEK SZRENIAWA

Kochani,

moja wielka osobista prośba:

Jest taki artysta - wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, aktor, pedagog, nauczyciel gry na gitarze i śpiewu we własnej szkole. Absolwent WSP w Zielonej Górze. Od ponad 20 lat kierownik muzyczny w Teatrze Naszym w Michałowicach.  Zajmuje się również edukacją w ramach międzynarodowych warsztatów teatralno-muzycznych.  W latach 2008-2018 prowadził założony przez siebie zespół wokalny GŁOSOWANIE. W 2017 uhonorowany Srebrnym Kluczykiem - Nagrodą Kulturalną „Nowin Jeleniogórskich” za muzykę do spektakli teatralnych „Na Otwartym Sercu” i „Deja Vu czyli Windą do Nieba”. Nazywa się JACEK SZRENIAWA.

foto: "Mufkon" MDK

W roku 2019 ukazała się płyta CD pt.: „DOPÓKI W TOBIE JESTEM” w jego wykonaniu i z jego muzyką do tekstów znanego jeleniogórskiego lekarza, jednocześnie podróżnika, poety i fotografika, Kazimierza Pichlaka. Na płycie znalazło się̨ 12 utworów, 10 piosenek i dwa utwory instrumentalne.

- Płyta jest moim sposobem na wyrażenie szacunku dla Kazimierza Pichlaka. Utwory zawarte na niej powstały z inspiracji poetyckimi tekstami Kazia i jego zdjęciami. Najważniejsze są w nich słowa. Bardzo chciałem, by dźwięki, muzyka oddały w jak największym stopniu istotę treści poezji Kazia.

Wrocławskie bractwo rotariańskie mogło poznać (niektórzy poznali) tę płytę na lutowym balu w hotelu Wrocław. Dzisiaj może poznać płytę znacznie więcej członków bractwa.

Jest taki artysta Jacek Szreniawa, któremu właśnie z wiadomych względów zamknięto teatr w Michałowicach. Z tychże względów skończył mu się również dopływ wszelkiej gotówki. Zostały płyty. Gdyby każdy z nas wysupłał 30 zł na płytę i przekazał je na nasze klubowe:

RC Wrocław Centrum ul. Szczecińska 5F nr.: 23 1090 1522 0000 0001 2099 4341 z dopiskiem darowizna-płyta,

moglibyśmy wspomóc artystę. Przynajmniej tego jednego. A kiedy ustąpią „wiadome względy” spotkamy się z artystą w klubie na specjalnym recitalu.

Dystrybucją płyty zajmę się osobiście, proszę osoby zainteresowane o e-mail na adres: mstarzyk1965@gmail.com

Jeżeli ktokolwiek zażyczyłby sobie osobistej dedykacji, również proszę o informacje.

Serdeczności

Maciek Starzyk