Dzieci z Peru we Wrocławiu

Akcja „Pomóżmy dzieciom z Peru spełnić marzenia” – podsumowanie

Dziękujemy serdecznie wszystkim członkom klubów Dystryktu 2231 , którzy przyczynili się do umożliwienia przyjazdu szóstki dzielnych, utalentowanych peruwiańskich dzieci z Huamachuco do Wrocławia i ich udziału w festiwalu artystyczno-kulturalnym Brave Kids 2019.

Dla dzieci była to przygoda, która odmieni ich życie na zawsze. Przez prawie miesiąc pobytu we Wrocławiu i Obornikach Śląskich w multikulturowym środowisku wraz z innymi dziećmi z 14 krajów świata, przygotowywały piękny finałowy spektakl muzyczno-teatralny, który zaprezentowały 7 i 9 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Poza doświadczeniami kulturalnymi i rozwojem talentów dzieci poszerzyły ogromnie swoje horyzonty, poznały „inny świat”, przeżyły chwile pełne wzruszeń, które jak same określiły były „najpiękniejszymi chwilami w ich życiu”..

Wróciły do Peru z podniesionym poczuciem własnej wartości,  postanowieniami rozwoju swoich talentów, rozbudzoną potrzebą edukacji. Projekt rozbudził w nich marzenia o zdobywaniu wykształcenia, zmienianiu realiów w jakich żyją, dalszego poznawaniu świata.

Występ dzieci przed wrocławską publicznością.   film i foto: E.Wołyniec