Kim jestesmy

ORGANIZACJA

Rotaract jest międzynarodową organizacją młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat, chcących zrobić coś dla innych.
Członkowie Rotaraktu starają się polepszyć warunki życia innych, poprzez pracę na rzecz społeczności lokalnej oraz udział w programach współpracy międzynarodowej.
W ten sposób rozwijają również swoje zdolności przywódcze i umiejętności zawodowe oraz nawiązują nowe znajomości.

Rotaract to przyjaźń w działaniu

Rotaract to radość działania.

Rotaract został powołany do życia w 1968 r. jako młodzieżowy program Rotary International (kluby rotariańskie), ogólnoświatowe stowarzyszenie ludzi biznesu i przedstawicieli wolnych zawodów, oddanych idei służby innym.
W chwili obecnej, na świecie istnieje ponad 7,300 klubów Rotaract, sponsorowanych przez kluby Rotary w 160 krajach i regionach na wszystkich kontynentach.
Należy do nich prawie 170,000 osób.
Kluby te działają w ramach społeczności lokalnej lub przy wyższych uczelniach pod opieką miejscowych klubów rotary.