Komunikat Komitetu Rotary Foundation nr 1/2019-20

Kraków, 24.10.2019

Komunikat Komitetu Rotary Foundation 1/2019

Drodzy Rotarianie

Dziś, 24 października, obchodzimy światowy Dzień Walki z Polio (Polio Day) przypominający wszystkim zarówno o naszych dotychczasowych osiągnięciach jak i o zadaniach jakie pozostały do wykonania. Zaszczepienie w ciągu 30 lat ponad 2 mld dzieci i zredukowanie liczby zachorowań z 300 tys. do kilkudziesięciu przypadków rocznie to sukces na miarę światową nie mający sobie równych. To między innymi te działania oraz sposób dysponowania zebranymi funduszami wywindowały The Rotary Foundation na pierwsze miejsce wśród fundacji charytatywnych na świecie. Finalnie zaowocowało to nadaniem Fundacji statusu 4 gwiazdek co jest powodem do naszej ogromnej dumy.

Zachęcam wszystkich do uczczenia tego dnia w dowolny możliwy sposób. Jeśli będą to wydarzenia plenerowe podobne np. do bicia rekordu Guinessa w Grudziądzu to wspaniale (szczegółowa relacja  na stronie www.rotary.org.pl). Ale mogą to być inne wydarzenia lub indywidualny bądź klubowy datek na Fundusz Walki z Polio (Polio Fund). Datki te zostaną następnie zwiększone dwukrotnie przez Fundację Billa Gates’a a potem wykorzystane na przeprowadzenie kolejnych, koniecznych szczepień.

Przypominam, że za każde 1000 USD wpłacone na Polio Fund można uzyskać 1000 punktów PHF, które z kolei można wymienić na Odznaczenie Paul Harris Fellow. Jedyną różnicą pomiędzy wpłatą na Polio Fund a na Annual Program Fund jest to, że przy wpłacie na Polio połowa środków nie wraca do Dystryktu na District Designated Fund (Fundusz Dystryktalny).

Cel jest jednak szczytny i dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzą na apel Komitetu.

Pozostający do Waszej dyspozycji, z rotariańskim pozdrowieniem,

Janusz Potępa, Przewodniczący Komitetu Rotary Foundation
Janusz Lisiecki, Przewodniczący Komitetu ds. Grantów