Koncert skrzypcowy w ramach PRO ARTE

zapraszają na koncert skrzypcowy

Mileny Pioruńskiej

13 stycznia (poniedziałek) 2020 roku o godz. 18.00

Milena Pioruńska urodziła się w 2005 roku we Wrocławiu. W wieku 4 lat pobierała lekcje gry na pianinie,  ostatecznie – jako pięciolatka wybrała skrzypce.

Jest uczennicą Prof. Bartosza Bryły I Prof. Kariny Gidaszewskiej. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów muzycznych prowadzonych przez prof. Zakhara Brona, Bartosza Bryłę oraz Stefana Tararę. Pomimo młodego wieku Milena ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny.

Wystąpiła sześciokrotnie jako solistka m. in. z takimi orkiestrami jak z Orkiestrą Symfoniczną Dolnośląskiej Filharmonii, a także Sudeckiej Filharmonii, z orkiestrami kameralnymi - ARCHETTI, Kawalera de Saint George, Expressivum Modern oraz z Orkiestrą Special Gnessin School of Music Moskwa.

Milena miała przyjemność zaprezentować się w prestiżowych salach, m.in. w Sali Kameralnej Filharmonii Berlińskiej, w Audytorium Marcel Landowski w Paryżu, w Konserwatorium Królewskim w Brukseli, w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, w Willi Atma w Zakopanem, a także w Zamku Królewskim oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Milena wzięła udział w licznych konkursach w kraju i za granicą, gdzie zdobywała czołowe lokaty, w tym aż sześciokrotnie nagrody Grand Prix i Nagrody Specjalne.

Milena należy do grona stypendystów Rotary Club Wrocław oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Warszawie. Otrzymuje także Stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia i Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Za swoje wybitne osiągnięcia znalazła się w 2019 roku w gronie laureatów XVI edycji Programu Stypendialnego “Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie poprowadzi Maciej Sygit.

Wystąpią:

Milena Pioruńska - skrzypce

Wiktor Szymajda - fortepian

Program:

Niccolo Paganini - La Campanella („Dzwoneczek”) z II koncertu skrzypcowego h-moll, Piotr I. Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur, op.35 cz.I

Dane o koncercie i plakat na stronie Klubu MIL http://www.klubmil.pl/1312020-koncert-skrzypcowy-m-piorunskiej