Rola Rotary w walce z Koronavirusem

Rola Rotary w walce z  Koronavirusem

Mark Maloney & Holger Knaack

Drodzy Koledzy Rotarianinie,

Koronawirus COVID-19 wpływa w czasie rzeczywistym na każdy aspekt naszego życia, co stawia Rotarian w nieznanym miejscu. Jako People of Action czujemy się najbardziej komfortowo, gdy jesteśmy w pełni zaangażowani w świat - poruszamy się swobodnie, otwieramy spotkania i pomagamy dłoniom. To są bardzo trudne czasy dla ludzi, którzy, podobnie jak my, są w najlepszym stanie, kiedy uczymy się, rozwijamy i służymy razem.

Jesteśmy także liderami w naszych społecznościach i obecnie wymagają przywództwa. Pod wieloma względami to także nasz czas. Udowodniliśmy, że możemy szybko dotrzeć do osób potrzebujących i współpracować z nimi w szybkim tempie. Są to właśnie umiejętności potrzebne dziś na całym świecie. Globalny wysiłek przeciwko COVID-19 zależy od działań podjętych w każdym kraju. Rotary ma wyjątkową zdolność do poprawy tych wysiłków w każdej społeczności i każdym kraju.

Korzystając z całej dostępnej nam technologii, jako Rotarianie możemy nadal współpracować przy dużych projektach z klubami Rotary, Rotaractors i Interactors. Istnieje wiele przykładów, w których kluby Rotary pomagają organom ds. Zdrowia komunikować najlepsze praktyki lub zapewniać potrzebny sprzęt lub wsparcie, które zostały udostępnione naszym liderom na całym świecie.

Jako prezydent i elekt Rotary bardzo poważnie myślę o tych kwestiach w związku z nadchodzącymi wydarzeniami Rotary. Jak zapewne wiecie, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu dwóch Rotacyjnych Konferencji Prezydenckich honorujących nasze stosunki z Organizacją Narodów Zjednoczonych - jedną w Paryżu, drugą w Rzymie. W najbliższym czasie zalecamy dystryktom i klubom Rotary odwołanie lub przełożenie spotkań lub wydarzeń zgodnie z zaleceniami krajowych i lokalnych urzędników ds. Zdrowia.

Wiemy, że kluby i dystrykty korzystają z okazji, aby stać się liderami w swoich społecznościach i lepiej wykorzystują technologię w dzisiejszych czasach. Na przykład e-klub Rotary we Włoszech przeprowadził sesję online na temat świadomości COVID-19, klub na Tajwanie współpracował z firmami i stowarzyszeniem apteki w celu przekazania 1600 butelek środka dezynfekującego do miasta Ji-Long, a kluby Rotary w Sri Lanka pomogły zaktualizować oprogramowanie i sprzęt biura promocji zdrowia, aby wspomóc komunikację społeczną.

Nie wiemy jeszcze do końca, jaką ścieżkę podąży ten wirus. Wiemy, że możemy odegrać rolę, pomagając „spłaszczyć krzywą”, zmniejszając liczbę przypadków w krótkim okresie, aby umożliwić naszym systemom opieki zdrowotnej zajęcie się tym problemem. Jeśli wspólny globalny wysiłek pomoże opanować sytuację, mamy nadzieję ponownie przyjąć nasze podstawowe wartości podczas Konwencji Rotacyjnej 2020 w Honolulu. Nasz wspólny czas będzie miał większe znaczenie i cel niż kiedykolwiek wcześniej.

Pamiętaj, że uważnie przyglądamy się naszym planom zjazdu w czerwcu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Podążamy za przewodnikiem najbardziej zaufanych źródeł na świecie, w tym Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób, w celu uzyskania ich wskazówek. Chcemy, abyś mógł podejmować decyzje dotyczące tego, co jest najlepsze dla Ciebie i Twoich rodzin, jeśli chodzi o udział w tegorocznej imprezie.

Tymczasem jest to dla nas okazja, aby pokazać, że Rotary łączy świat w innowacyjny sposób. Powinniśmy ściśle przestrzegać rad WHO i lokalnych władz ds. Zdrowia. Ponownie obejmuje to anulowanie imprez i spotkań klubu Rotary w krótkim okresie w celu ograniczenia niepotrzebnych interakcji, które mogą powodować infekcje. Możemy położyć większy nacisk na pracę, którą wykonujemy w naszych społecznościach, pomagając naszym mniej szczęśliwym sąsiadom poradzić sobie ze skutkami izolacji i strachu, lub wspierając nasze władze ds. Zdrowia w zaradzeniu tej sytuacji.

Z tą sytuacją mamy do czynienia w czasie rzeczywistym. Odwiedź stronę rotary.org COVID-19, aby uzyskać bieżące aktualizacje.

Jest to bezprecedensowe wyzwanie dla prawie każdego z nas. Ale jest to również okazja dla Rotarian do znalezienia nowych, znaczących sposobów, aby doprowadzić osoby i społeczności do łączenia się i czynienia dobra na świecie.

Nigdy nie byliśmy bardziej dumni z bycia częścią organizacji, która robi tak wiele, aby chronić i wzmacniać nasze społeczności w domu i na całym świecie.

Z wyrazami szacunku,

Mark Daniel Maloney                                                      Holger Knaack

2019-2020, Prezydent, Rotary International                                     2020–21, prezes Rotary International

ONE ROTARY CENTER