Rotariańskie spotkania z kulturą - 07-10-2019

ROTARY Pro Arte

Dr hab. Urszula Glensk profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, pisarka, dziennikarka, dokumentalistka, krytyk literacki, wykładowca Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autorka ponad 150 artykułów naukowych i krytycznych, a także wielu książek: Proza wyzwolonej demokracji 1989-1999, Trzy szkice o przewartościowaniach w kulturze, Po Kapuścińskim,

Szkice o reportażu i innych. Za Historię słabych. Reportaż i życie w Dwudziestoleciu 1918-1939 otrzymała Nagrodę Historyczną „Polityki”.

Ostatnia książka Hirszfeldowie. Zrozumieć krew szybko stała się bestsellerem uzyskując nominację do nagrody Nike.

Za wyróżnienie przypisuje sobie uczestnictwo w Jury Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.

Dumna mama Soni i Filipa.

Mieszka we Wrocławiu.

Fascynująca i niezwykle treściwa biografia genialnego polskiego immunologa, którego życie i praca naukowa ściśle splatały się z historią Polski pierwszej połowy XX wieku. Autorce udało się dotrzeć do najdrobniejszych, często intymnych czy dramatycznych momentów życia swojego bohatera… (z blurbu Olgi Tokarczuk).

Obowiązkowa lektura o jednym z najznakomitszych wrocławian XX wieku.

• Dlaczego Ludwik Hirszfeld zdobył trwałe miejsce w historii odkryć medycznych?

• idealiści w czasach wielkich katastrof – jak Hirszfeldowie przeżyli dwie wojny i dwie rewolucje?

• Dlaczego Hirszfeldowie wybrali Wrocław?

• Czy Hirszfeld miał szansę na nagrodę Nobla?

Spotkanie poprowadzi Dariusz Lewera