Rotary club – organizujemy zbiórki dla głodnych dzieci w we wrocławskich szkołach

Rotary club to organizacja charytatywna, w której można przekazać żywność dla głodnych dzieci we wrocławskich szkołach. Możesz pomóc w jedzeniu niemowląt i dowiedzieć się o Klubie Rotary.

Rotary to ogólnoświatowa sieć ponad 1700 klubów i grup promujących filantropię, wolontariat i wolontariat. Organizacja ta zapewnia również fundusze na żywność dla głodnych.

W ramach przygotowań do Światowego Dnia Ochrony Środowiska 2018 Rotary Club z Wrocławia rozpoczął ambitną akcję „Dokarmianie głodnych dzieci w szkołach”. Zebrała fundusze od członków Rotary, aby pomóc w finansowaniu akcji darowizn żywności, które mają na celu nakarmienie głodujących dzieci z wrocławskich szkół. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup 24 000 pluszowych misiów (głównie używanych w szpitalach), które zostaną rozdane między lokalnymi szkołami.„W naszym społeczeństwie przyroda jest tak samo ważna jak kultura. I to znaczenie jest traktowane poważnie w Rotary Club. Chcemy wnieść swój wkład w tych, którzy najbardziej jej potrzebują”.

W sezonie zimowym Rada Dzielnicy Noida zdecydowała o zorganizowaniu zbiórki żywności we wrocławskiej Szkole Podstawowej, gdzie co tydzień dzieci otrzymują posiłki wysokobiałkowe i pożywne upominki. Zebrane przedmioty są następnie przekazywane na rzecz fundacji Child Relief Foundation (KNF).

Żyjemy w czasach, w których musimy dbać o nasze zdrowie. Bez pomocy działań zbiorowych nie bylibyśmy w stanie poczynić postępów w jej ulepszaniu. W różnych szkołach zbierane są różne datki na jedzenie i napoje dla dzieci, ale nie ma zorganizowanego systemu ich zbierania. Można to rozwiązać, zakładając klub Rotary, który zbiera darowizny żywnościowe, kupuje torby z żywnością i wysyła je do domu przez szkoły.

Przedstawimy cel Klubów Rotary oraz sposób, w jaki mogą one pomóc potrzebującym dzieciom.

Rotary i Caritas są partnerami. Łączy ich silna więź, która obejmuje wspólny cel, jakim jest generowanie zdrowia i zdrowego życia ludzi.

W tym przypadku Rotary Club skupia się na konkretnym celu – zbieraniu darowizn żywnościowych od szkół miejskich we Wrocławiu na zjedzenie śniadania z głodnymi dziećmi i ich rodzinami w innych częściach miasta. Jest to część międzynarodowego programu Rotary – „Wyżywienie Świata”, którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i przekazywanie żywności głodującym krajom na całym świecie.

Wszyscy wiedzą, że dzieciaki we wrocławskich szkołach mają wiele problemów z głodem. Niektóre przedszkola mają problemy z jedzeniem, które nie są odpowiednio rozwiązywane, a dzieci nie otrzymują wystarczającej ilości pożywnego jedzenia. Aby wspomóc niedawny Światowy Dzień Żywności, Rotary Club zorganizował zbiórkę żywności dla głodnych dzieci we wrocławskich szkołach (we współpracy z Rotary Club).

Kluby Rotary i ich członkowie robią wspaniałe rzeczy, aby pomóc głodnym dzieciom w naszym społeczeństwie. W 2008 roku we Wrocławiu miał miejsce kryzys głodowy. Między kwietniem a czerwcem tego roku liczba uczniów, którzy byli głodni, sięgnęła 12 000 osób.

To jeden z powodów, dla których kluby Rotary zdecydowały się na zbiórkę żywności dla dzieci w szkołach.

Poniższa historia opisuje, w jaki sposób klub Rotary postanowił wykorzystać narzędzia do pisania AI stworzone przez Dreambota do wygenerowania kolekcji żywności dla głodnych uczniów z wrocławskich szkół. Zbiórka była możliwa dzięki organizacjom Dreambot wykorzystanym w tym projekcie: Biblioteka Infokompendium, Dreambot i GoShopBIB (patrz niżej).

„Drodzy Członkowie Klubu Rotary,

Przykro mi, że teraz odczuwasz głód. Wiem, że jest ciężko, ale jeszcze ciężej, gdy widzisz wszystkich swoich przyjaciół, którzy nie mają nic poza ustami i żołądkami pełnymi jedzenia w domu, ponieważ

Kluby Rotary są w Polsce bardzo popularne. Najlepszym tego przykładem jest miasto Wrocław, gdzie w lokalnych szkołach organizowane są zbiórki dla głodnych dzieci.