Rotary club – organizujemy zbiórki dla głodnych dzieci w we wrocławskich szkołach

Rotary Club Wrocław ma zaszczyt poinformować o najnowszej inicjatywie – organizujemy zbiórki dla głodnych dzieci w we wrocławskich szkołach! Jesteśmy grupą wolontariuszy, która od lat aktywnie działa na rzecz poprawy jakości życia we Wrocławiu. Upowszechnianie edukacji oraz zapobieganie analfabetyzmowi jest dla Rotary Club Wrocław jedną z głównych priorytetów, dlatego też postanowiliśmy pomóc młodym ludziom poprzez objęcie patronatem i inicjowanie wielu akcji na rzecz głodnych dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Gdy dowiedzieliśmy się o tragicznej sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie tak wiele dzieci – biednych mieszkańców Wrocławia – zdecydowaliśmy się podjąć natychmiastowe kroki, aby zapobiec zgłodnieniu tych maluchów. Według GUS, Wrocław to jedno z większych miast w Polsce. Niestety, w mieście tym ok. 13% osób żyje w warunkach ubóstwa, co oznacza, że tyle samo dzieci dorasta przy niedożywionym stole.

Aby skutecznie pomagać najbardziej potrzebującym, rozpoczynamy naszą kampanię społeczną pod hasłem „Daj Gi bior”. Poprzez nasze programy i akcje chcemy zachęcać mieszkańców Wrocławia do udostępniania artykułów spożywczych oraz innych produktów potrzebnych jako uzupełnienie codziennych posiłków obdarowanego dziecka. Popularność tego programu szybko rośnie i staje się coraz ważniejszy warto angażować się rotarianina projektem „Daj Gi bior” do czynienia dobra!

Zapraszamy także wszystkie placówki oświatowe we Wrocławiu do dołączania do projektu – to Wy macie największy wpływa jak można pomóc potrzebującym! Aby dowiedzieć się wiadomości na temat projektu odwiedzić nasza stronę internetową lub sekretariat Rotary Club we Wrocławiu. Do was należy przekazanie cennej informacji o naszej akcji!

Rotaryklub wrocławski wraz z lokalnymi organizacjami dobroczynnymi aktywnie udziela się na rzecz dzieci głodnych w naszych szkołach. Najbliższą akcję, która ma na celu zbiórkę żywności dla tych dzieci oraz ich rodzin, zorganizowaliśmy już 30 czerwca.

Zbiórkę prowadziliśmy w dwóch szkołach podstawowych, w których wiemy, że jest wiele dzieci ubogich i potrzebujących pomocy materialnej. Nasza akcja pozwoliła dotrzeć do tysięcy ludzi we Wrocławiu, aby zebrać zapasy produktów żywnościowych i przekazać je tym dzieciom. Następnie przekazaliśmy żywność do lokalnego biura projektowego Rotary Clubu we Wrocławiu, gdzie będzie ona rozprowadzana.

Do akcji przyłączyło się wielu ludzi oraz organizacji przychylnych temu projektowi. Rotaryklub był zaszczycony tym, że mogliśmy objąć swoją opieką tyle dzieci. Przez tegoroczną zbiórkę udało nam się zebrać ogromną ilość produktów żywnościowych, a ci, którzy ze swojej strony angażują się w projekty ratując głodne dzieci , nadal mogą liczyć na możliwość uzupełniania naszych składników w każde wakacje.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, co osiągneliśmy razem we Wrocławiu. Dzięki naszej akcji po raz kolejny udało się pomóc głodnym i biednym społecznościom trzech szkolnych regionów we Wrocławiu.

Wrocławski Rotary Club organizuje zbiórki żywności dla głodnych dzieci w miejscowych szkołach. Zebrali już ponad tysiąc produktów i mają nadzieję, że każde dziecko w mieście będzie miało dzięki ich ofiarności pełny talerz z posiłkiem codziennie. Celem akcji jest zagwarantowanie młodzieży wrocławskiej dostępu do zdrowej żywności i nakarmienie głodnych dzieci.

Mimo kryzysu ekonomicznego, spowodowanego pandemią koronawirusa, Rotary Club starają się pomagać lokalnie. W ramach tego programu podarowali 190 sztuk żywności trzem szkołom w Śródmieściu, Przedmieściu Stare oraz gminach Chociwel i Szczecin. Urengcja pomaga planować akcje, stworzyć kampanie informacyjne i udostępniać posiłki szkołom w celu wsparcia!

Liczymy na to, że wielu ludzi wyrazi swoje poparcie i pomoże nam kontynuować inicjatywy związane z walką o przywrócenie chleba dla głodnych dzieci. Starajmy się przyczyniać do poprawy sytuacji w naszych lokalnych społeczeństwach!